بیماری‌های کودکان

  • بیماری‌های کودکان
  • Little girl with the flu

به این علت که سیستم ایمنی کودکان کامل نیست و از طرفی بچه‌ها اغلب در محیط‌هایی همچون کلاس‌های درس و اتوبوس مدرسه در مجاورت یکدیگر هستند، انتقال بیماری‌های مسری و واگیردار بین آن‌ها بسیار محتمل است.
بیماری‌های واگیردار اغلب از گسترش باکتری‌ها (همچون باکتری ایجادکنندۀ تب مخملک) یا ویروس‌ها (همچون آبله مرغان، سرخک، بیماری دست، پا، دهان و …) ناشی می‌شوند. انتقال بیماری از طریق بزاق یا مخاط دهان به ویژه هنگام سرفه یا عطسه کردن صورت می‌گیرد. همچنین ممکن است بیماری‌های واگیردار از طریق تماس نزدیک با فرد آلوده و یا حتی به اشتراک گذاشتن وسایل شخصی منتقل شود، همان طور که در آلودگی توسط حشرات (مانند گال) و یا عفونت قارچی ایجاد می‌شود.
بسیاری از بیماری‌های دوران کودکی، پس از ابتلا، منجر به مصونیت مادام‌العمر می‌شوند اما این مسئله همیشه صادق نیست. واکسیناسیون نیز می‌تواند نسبت به برخی بیماری‌ها ایمنی ایجاد کند اما متأسفانه، بسیاری از این بیماری‌ها پیش از آنکه کودک هر گونه علائمی از بیماری را نشان دهد، به شدت مسری هستند و به احتمال زیاد به سایر کودکان منتقل می‌شوند.
برخی بیماری‌های شایع در کودکان همراه با علائم بیماری، روش‌های درمان و دیگر اطلاعات در ادامه توضیح داده شده است.

آبله مرغان

علائم و نشانه‌ها
درمان
دورۀ نهفتگی
دورۀ انتقال

سیاه‌سرفه

علائم و نشانه‌ها
درمان
دورۀ نهفتگی
دورۀ انتقال

بیماری پنجم (اریتم عفونی)

علائم و نشانه‌‌ها
درمان
دورۀ نهفتگی
دورۀ انتقال
عوارض

تب مخملک

علائم و نشانه‌ها
درمان
دورۀ نهفتگی
دورۀ انتقال

بیماری دست، پا و دهان

علائم و نشانه‌ها
درمان
دورۀ نهفتگی
دورۀ انتقال
Fear Itself Speech 修改 文章 英文 click through the following web site | Advanced Trading Tools · Learn How to Trade opciones binarias demo click here now
Loan Canada go credit visit their website